top of page

Новини та події

  • 17 жовтня 2017 року вчителем трудового навчання Васильєвою Т.Ю. проведено майстер-клас на обласному науково-практичному семінарі «Реалізація принципу полікультурності у технологічній освіті школярів"

  • Ознайомилася з можливостями STEM як сучасного тренду в освіті заступник директора, вчитель технології Осподова С.М. на обласній школі освітніх технологій у місті Слов’янськ (заняття «STEM – освіта як сучасний тренд»). Визначені специфічні особливості застосування методичних рішень STEM – освіти в системі методичної роботи на підставі суміщення програм різних предметів.

  • 30.11 – 02.12.2017 р. відбувся тренінг з реалізації проекту «Вчимося жити разом» (компонент «Освіта на основі життєвих навичок»), участь в якому прийняла вчитель основ здоров’я  Васильєва Т.Ю. Основною метою проекту є навчання життєвим навичкам дітей та підлітків, тимчасово переміщених із зони конфлікту на сході України, та їх однолітків у приймаючих громадах. Вчителі вчилися організації різним формам роботи на уроках – тренінгах, отримали посібники, які є невід’ємною складовою навчально-методичного комплекту «Вчимося жити разом» для основної та старшої школи та розкривають окремі теми програми предмета «Основи здоров’я», спрямовані на розвиток психосоціальних компетентностей.

15 грудня 2017 року в обласному семінарі-презентації «Формування компетентності підприємливості у навчальному процесі з використанням ІКТ» прийняла участь вчитель Новаковська Л.В.

         У серпні 2018 року нашій школі випала нагода представляти місто Краматорськ на виставці сучасних виробів декоративно-ужиткового мистецтва за темою «Аутентичне мейкерство Донеччини» в рамках IV конгресу освітян Донеччини «Нова українська школа Донеччини: освіта для життя».

7-8 11.18 у м.Святогірськ відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар для завідувачів кабінетів трудового навчання, методистів обласних закладів післядипломної педагогічної  освіти "Компетентнісний вимір реалізації нових навчальних програм предметів технологічного циклу". Захід зібрав делегатів зі всіх областей нашої країни:  представників департаменту загальної та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України, науковців, вчителів трудового навчання та технологій. Наше місто представляли : Керівник ММО вчителів трудового навчання Сердюк О.О. - ЗОШ № 17, вчитель технологій ЗОШ №21 Гаврилюк І.О. и вчитель нашої школи - Васильєва Т.Ю. За дві доби учасники семінару обговорили проблеми і напрямки розвитку технологічної галузі освіти, поділилися досвідом. Тетяна Юріївна прийняла участь у роботі пристендових майстер-класів, вона продемонструваля учасникам семінару один из видів килимкарства - набивання тканини килимковою голкою. 

45904676_1164145797069793_78372341774423

Фестиваль «Мови різні, душа одна»

Кожен із нас має гордитися своєю чудовою мовою, адже вона того варта. (Олесь Гончар)

Саме для утвердження ідей міжнаціональної злагоди, толерантності у відносинах між представниками різних національностей та конфесій, підтримки національних культурних традицій 21 лютого 2019 року відбувся ІV обласний фестиваль етнічних та національних культур «Мови різні, душа одна». Виставки, майстер-класи, родинне дерево, виставка-ярмарок "Етносмак", концертна програма - цим поділилися учасники фестивалю від Краматорська! Було цікаво, пізнавально, було весело, смачно!

viber image 2019-03-15 , 18.38.57.jpg
viber image 2019-03-15 , 18.38.58.jpg
viber image 2019-03-15 , 18.38.59.jpg
viber image 2019-03-15 , 18.39.02.jpg
viber image 2019-03-15 , 18.39.01.jpg
viber image 2019-03-15 , 18.39.00.jpg

Міжнародний форум для освітніх лідерів «Нова модель української школи»

11 травня 2018 року у приміщенні Авангард-холу м. Краматорська відбувся Міжнародний форум для освітніх лідерів «Нова модель української школи».

Метою форуму було визначено розвиток партнерської взаємодії закладів загальної середньої освіти Донецької області із закладами освіти Республіки Польща, обмін досвідом щодо виховання на загальнолюдських морально-етичних і соціально-політичних цінностях.

Учасниками Міжнародного форуму для освітніх лідерів стали понад 50 методистів, заступників директорів закладів загальної середньої освіти північного сектору Донецької області. ЗОШ № 5 представляла заступник директора з НВР Осподова С.М.

Теоретична частина форуму складалася з доповідей:

  • «Культура і клімат школи» (Войцех Жмудзінський, директор Центру «Аррупе», м. Варшава);

  • «Формування зрілої особистості як завдання нової моделі школи. Антропологічна та ціннісна основи» (Іван Лубів, директор школи святої Софії, м. Львів);

  • «Як зарадити у шкільних конфліктах?» (Катаржина Стриєк, експерт Центру «Аррупе», м. Варшава);

  • «Портфоліо як навчальна технологія. Наскрізні диспозиції» (сестра Христофора (Мирослава Буштин), ліцензіат педагогічних наук, м. Київ);

  • «Психологічні ресурси особистості учителя» (Олексій Заріцький, завідувач відділу соціально-психологічного супроводу розвитку особистості Донецького облІППО).

Ознайомитися з презентаціями доповідей можна за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1MToMSiwQzmG33qvuniEpj9P_XLNJlu3A?usp=sharing

Під час практичної частини форуму учасники, об’єднані у групи, поділилися власним досвідом та висловили пропозиції щодо модернізації освітнього процесу в закладах освіти Донецької області, організації виховання дітей та учнівської молоді регіону на загальнолюдських морально-етичних цінностях поваги, справедливості та турботи.

IMG_1507.JPG
IMG_1322.JPG
IMG_1317.JPG
IMG_1299.JPG
32627664_591916184510852_554700778528099

04 грудня 2018р. Осподова С.М. прийняла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Проектування індивідуальної траєкторії професійного розвитку педагогічних працівників у контексті євроінтеграції освітнього середовища».

Безымянный.png
  • 17.01.2019 – вчитель Осподова С.М. виступила на міському на методичному об’єднанні вчителів трудового навчання з презентацією власного досвіду. Крім того, познайомила колег з методичною розробкою «Як легко навчити молодших школярів запам’ятати правила техніки безпеки на уроках трудового навчання», порівняла вимоги
    щодо безпеки на уроках трудового навчання з інструкції та у віршованій формі, навела приклади дидактичних ігор та фізкультхвилинок для закріплення вивчених правил.

                 Найцікавішим для вчителів міста виявився матеріал «Правила безпечної роботи у картинках». Все, що ми розповідаємо дітям, особливо молодшого шкільного віку, має бути емоційно забарвленим та цікавим для них. Процес навчання правилам безпечної роботи можна зробити захоплюючим і пізнавальним одночасно. Картинки з безпеки життєдіяльності дітей — легкий і наочний спосіб навчання або супровід до пояснення, адже ми знаємо, що головний принцип успішного запам'ятовування – це нестандартність та візуалізація. Різного роду картинки допомагають дітям чіткіше усвідомити рівень загрози, але важливо, щоб вчитель завжди супроводжував кожне зображення доступними коментарями, віршами.

          А ще цікавіше використовувати персонажі улюблених мультфільмів! Казкові або мультиплікаційні персонажі допоможуть дитині легко опановувати корисну інформацію і надалі використовувати її позитивні якості в житті.

Приклади використання персонажів мультфільмів для ознайомлення з правилами безпечної роботи

 

1.png

«Маша та Ведмідь»

2.png

«Рапунцель»

3.png

«Вінні Пух»

  • Майстер-класи на  ІV обласному фестивалі  етнічних та національних культур «Мови різні, душа одна» 21.02.2019, м.Покровськ

 Додати фото дипломів

5.png
4.png
  • 28 лютого 2019р. вчитель трудового навчання Осподова С.М. провела міський майстер-клас для вчителів трудового навчання за темою «Виготовлення магнітів у рамках проекту «Символи української народної вишивки».

       Якщо дуже хочеться зробити подарунок своїми руками, але, скажімо, немає бажання чи можливості вишивати велику картину, або просто немає часу, навичок, то зробіть у подарунок вишитий магніт! Такий сувенір завжди буде нагадувати людині про вас, прикрашати оселю й викликати посмішку.

7.png
6.png
Поиск

Як викликати інтерес дитини до навчання? http://pleyady.kiev.ua/dumki-vgolos/6995-jak-viklikati-inte

📷 У своїх мріях кожен батько представляє свою дитину відмінником. Ви з гордістю розписуєтеся в щоденнику і захоплено вислухуєте похвали...

Готуємось до школи http://www.rozumnadytyna.com.ua/?p=5751

Ваша дитина йде в перший клас? Вона готова до школи? Щоб уникнути стресової ситуації, коли дитина приходить до школи вперше, знайомиться...

Стаття «Школа - для всіх дітей» http://osvita.ua/school/lessons_summary/administration/47614/

Від віри вчителя в можливості кожного учня, від його наполегливості, терпіння, уміння прийти на допомогу залежать успіхи його учнів на...

Заголовок 2

bottom of page